Biblioteka Publiczna w Grodzisku Mazowieckim przyjazna dla niepełnosprawnych czytelników.

Z przyjemnością zapraszam do Biblioteki Publicznej w Grodzisku Mazowieckim, która stara się być blisko wszystkich grup mieszkańców gminy: są prowadzone zajęcia dla osób niepełnosprawnych, pracownicy biblioteki odwiedzają swoich niepełnosprawnych czytelników w ośrodkach zabierając ze sobą sprzęty i książki. Karty biblioteczne są wyposażone w alfabet Braille’a! Biblioteka rozpoczęła też cykl filmów edukacyjnych, do których będą dodawane napisy dla osób niesłyszących. Niedawno odbyła się premiera pierwszego odcinka: https://youtu.be/ZQOrYk1GOFAa (trzeba kliknąć funkcję włączenia napisów). Sala Youmedia jest wyposażona w najnowsze technologie: drukarkę 3D, VR, stół i telewizory multimedialne. Dostęp jest bezpłatny. Filmy edukacyjne z napisami to seria „Piątka z Dr Atomskym”. Dr Atomski prowadzi dla odwiedzających zajęcia z eksperymentów. Miło jest przebywać w takim sympatycznym miejscu.

Po więcej informacji zapraszam na stronę biblioteki www.biblioteka.grodzisk.pl