Czytać mogę zawsze i wszędzie… projekt edukacyjny klasy 3a LO

W ramach udziału w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa klasa 3a Liceum Ogólnokształcącego pod opieką wychowawczyni Joanny Ulanowskiej zrealizowała projekt edukacyjny pt. „Czytać mogę zawsze i wszędzie…”. Realizacja projektu zaczęła się od majowej wizyty w jednym z warszawskich salonów Empik. Młodzież zapoznała się z nowościami na rynku wydawniczym. duże zainteresowanie wzbudziły biografie współczesnych Polaków, którzy osiągnęli sukces, ale także nowości z gatunku „powieść obyczajowa”. Kolejnym etapem była wizyta w bibliotece szkolnej i wybór pozycji książkowej z zasobów bibliotecznych; a także wybór miejsc dogodnych do czytania i wykonanie zdjęć podczas lektury. Projekt zakończył się wykonaniem plakatu obrazującego temat działań: Czytać mogę zawsze i wszędzie… Efektem tych działań była integracja zespołu klasowego, rozwinięcie zainteresowania lekturą książek, rozwój wyobraźni i pomysłowości młodzieży.