Kolejne projekty edukacyjne zrealizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2016

Projekt edukacyjny pt. „Rysunek budowlany i maszynowy” zrealizowany przez klasę 3m pod opieką p. Tomasza Kościołowskiego, został powiązany z księgozbiorem bibliotecznym i profilem zawodowym. Wiadomości zdobyte na lekcjach w bibliotece i z wykorzystaniem zbiorów z działu „Technika” uczniowie wykorzystali na Olimpiadzie Budowlanej  ”Buduj z pasją” zorganizowanej przez Centrum Kształcenia Ustawicznego w Warszawie, zajmując 9 miejsce. Kolejne projekty przeprowadzone pod opieką p. Grzegorza Galewskiego: „Jaki rodzaj książek podoba mi się najbardziej?” (klasa 1tż), „Moje hobby, moje książki” (klasa 3tcp) oraz „Krytyka, towarzyszka literatury” (klasa 4ti) pozwoliły uczniom na wykazanie się samodzielnością w konstruktywnej ocenie książek. Uczniowie na bieżąco prowadzili dzienniczki lektur, co mobilizowało ich do czytania. W podsumowaniu potrafili przedstawić swoje książki w sposób wskazujący na to, że lektura ich zainteresowała, mimo że recenzje były zadaniem trudnym. Klasa 1ti pod opieką p. Renaty Smul wykonała projekt „Tworzenie angielsko-polskiego słownika pojęć komputerowych” w oparciu o zasoby biblioteczne w dziale „Informatyka” i „Nauka języka angielskiego”.