Biblioteka Narodowa

7193d7a3d0b23f3c80918bb08dd179fe14 listopada 2011 klasy IIa, IIb LP brały udział w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Narodowej. Uczniowie poznali piękną historię Biblioteki Narodowej. Dużym przeżyciem była informacja o dziesiątkach tysięcy książek  spalonych przez hitlerowców w czasie II wojny światowej. Po prezentacji uczniowie zwiedzili informatorium, czytelnię mikrofilmów i ogólną, poznali zasady korzystania ze zbiorów Biblioteki Narodowej. Na koniec lekcji była wizyta w dziale konserwacji zbiorów. Tam uczniowie poznali głuchego absolwenta naszego Ośrodka, pana Stefana Błaszczyka oraz kilku innych niesłyszących pracowników introligatorni. Ta część lekcji trwała najdłużej i dzięki panu Błaszczykowi była dla naszych uczniów tak ciekawa, że ciężko było ich wyciągnąć do szkolnych murów.