„Drzewko za makulaturę”

18 kwietnia 2008 r. nasza biblioteka włączyła się do jednodniowej akcji zorganizowanej przez gazetę „Polska” pod hasłem: „Drzewko za makulaturę”. Aby dostać jedno drzewko trzeba było oddać 5 kg makulatury. Zbiórkę makulatury w naszym Ośrodku zorganizowałyśmy „na gorąco”, miałyśmy na to tylko 1 popołudnie, bo w piątek 18.04 rano trzeba było już zawieźć makulaturę na ul. Chmielną 21 w Warszawie. Zgromadziłyśmy całą makulaturę zbieraną przez bibliotekę od kilku miesięcy, a nasze działania wsparli Paweł Konarzewski i Tomasz Pieniak z kl. I pa, którzy dołączyli puste pudła ze sklepiku uczniowskiego oraz nauczycielki – p. Danuta Zielińska i p. Beata Derbich, które przekazały nam zbierane przez siebie gazety – dziękujemy za włączenie się do naszej akcji! Ile tej makulatury było? Nie wiemy, bo uzbieraliśmy jej ogromnie dużo, a waga gazety „Polska” była malutka. Ale za to mamy drzewka!!! Dano nam 5 jarzębinek i 5 kalinek. Są wsadzone pod oknami biblioteki, ale żeby podziwiać ich kwiaty i owoce, musimy poczekać kilka lat, bo są jeszcze maleńkie. Chcemy gorąco podziękować uczniom, bez których ta akcja byłaby trudna do wykonania i nie byłoby dziś drzewek pod oknami biblioteki. W pakowaniu makulatury pomagały dziewczyny z kl. I tż: Lena Lewandowska, Agata Kalinowska i Ewa Kalinowska oraz Jarosław Prasuła z kl. II b. Natomiast Grzegorz Kocoń i Karol Zegarek z kl. I n pomogli naszemu kierowcy p. Zbigniewowi Sobieskiemu przewieźć i przenieść ten ogrom makulatury na miejsce zbiórki. Bardzo Wam dziękujemy i zachęcamy pozostałych uczniów i nauczycieli do brania udziału w podobnych akcjach ekologicznych. Drzew jest coraz mniej na świecie, coraz więcej wycina się je na papier, który jest przez ludzi zużywany w ogromnych ilościach. Drzewko potrzebuje wielu lat, by stać się drzewem, a jego wycinka zajmuje tylko… chwilę.